Bugun...
15-05-2018 11:28:00 Kategori: ÖZEL HABER

‘Dilek Ağacı’ ile dilekler gerçek oldu

 ‘Dilek Ağacı’ ile dilekler gerçek oldu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" ‘Dilek Ağacı’ ile dilekler gerçek oldu"

Bir çocuk sevindirmek dünyada yapılabilecek en güzel iyiliklerden biri benim için. Bir çocuğun akranı bir çocuğu sevindirmesi ise bence tarif edilemez. Dünyada ve Ülkemizde her gün yüzlerce hatta binlerce çocuğumuz engelli doğuyor. Bu en engelleri engelsiz çocuklarımızın kalplerinden silen bir projeyi Marmara Eğitim Kurumları öğrencileri gerçekleştirdi.
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı bünyesinde eğitim ve rehabilitasyon hizmeti gören Cerebral Palsy’li öğrencilerin dilekleri, Marmara Eğitim Kurumlarında okuyan çocukların “Dilek Ağacı Projesi” ile gerçek oldu. 
Marmara Eğitim Kurumlarında öğrenim gören 34 öğrenci “Dilek Ağacı” adını verdikleri proje kapsamında Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı bünyesinde eğitim gören Cerebral Palsy’li akranlarının dileklerini sordular. Cerebral Palsy’li akranlarının dileklerini hazırlayan Marmara Eğitim Kurumu öğrencileri 4 Mayıs’ta Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nda düzenlenen şenlikte buluşarak hediyelerini verdiler. 
Şenlikte kaynaşan çocuklar, animasyon grubu eşliğinde de keyifli saatler geçirdiler. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Genel Direktörü Nigar Evgin, kaynaştırma projelerinin sağlıklı çocuklar ile engelli çocuklar arasında bir köprü kurduğunu, sağlıklı gelişen çocukların empati yapmasına yardımcı olduğunu, aynı zamanda da Cerebral Palsy’li çocukların sosyalleşmesine katkı sağlaması açısından çok değerli olduğunu söyledi ve Marmara Eğitim Kurumları öğrencilerine teşekkür etti.
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (TSÇV)
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (TSÇV), Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlere teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, meslek sahibi olmaları ve hayata kazandırılmaları için gerekli faaliyet ve gayretlerde bulunup, çocuklar ve ailelerinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen, sosyal hayatta daha fazla yer edinebilen bireyler olmaları için gayret etmektedir. İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 35 bin metrekare alan üzerinde; Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Metin Sabancı Okulları ve Aile Danışma Merkezi bulunan TSÇV, kurulduğu günden bugüne 22bine yakın çocuk ve ailesine hizmet verdi ve destek oldu. 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: BAŞAK ERTEKİN
Bu haber 156 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ