Bugun...
10-08-2018 09:49:00 Kategori: ÖZEL HABER

12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali

12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İstanbul’dan Köyceğiz’e gitmek isteyenler “12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali” sizlere göre bir festival "

Yazın pek çoğumuz tatile çıkmaktalar. İstanbul’un gürültülü ortamından kendilerini soyutlamaktalar. Böyle bir dönemde kültür-sanat etkinlikleri de doğal olarak tatil yörelerine kayıyor. 

Hal böyleyken; Muğla’nın güzel ilçelerinden olan Köyceğiz’de bu noktalardan birisi olarak karşımıza  çıkıyor ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Köyceğiz Kaymakamlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilecek olan 12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali, 03 - 06 Eylül 2018 tarihleri arasında Köyceğiz kordonu Kaunos Otel yanındaki alanda yapılacak. 

12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festival Başkanı ve yönetmen Taha Feyizli “Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Köyceğiz gerek coğrafi konumu gerekse barındırdığı tarih, çevre ve turizm zenginlikleriyle yurtiçi ve yurtdışında bir cazibe merkezi olarak değerlendirilmekte ve her yıl yerli yabancı çok sayıda ziyaretçisini ağırlamaktadır. Bu nedenle Köyceğiz’de düzenlenen kültür sanat etkinlikleri Türkiye’nin tanıtımında etkin bir rol oynamakta, kültür ve sanat dünyamıza hareketlilik ve üretkenlik kazandırmaktadır.” 

Bu sene “Olan bitene seyirci kalmayın, sinema seyircisi olun! “  sloganıyla yola 12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali, konserler, çeşitli film gösterimleri ve çeşitli etkinliklerle sinema ve sanat severleri bekleyecek. Festival Başkanı  ve yönetmen Taha Feyizli de 12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivalini şu sözlerle tarif ediyor ;

“Gelecek nesillere kalıcı ve anlamlı bir şeyler bırakmanın en iyi yolunun sanat olduğunu düşünen derneğimiz bunu sağlamanın ve geniş kitlelere ulaşabilmenin sinema ve festivaller aracılığı ile gerçekleşeceğine inanıyor. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Köyceğiz gerek coğrafi konumu gerekse barındırdığı tarih, çevre ve turizm zenginlikleriyle yurtiçi ve yurtdışında bir cazibe merkezi olarak değerlendirilmekte ve her yıl yerli yabancı çok sayıda ziyaretçisini ağırlamaktadır. Bu nedenle Köyceğiz’de düzenlenen kültür sanat etkinlikleri Türkiye’nin tanıtımında etkin bir rol oynamakta, kültür ve sanat dünyamıza hareketlilik ve üretkenlik kazandırmaktadır. Sinema, herkesin aynı kaderi paylaştığı dünya gemisinde; yolculuğumuzu farklı bir dille, sinema diliyle bizlere anlatıyor. Ve bu dili ortak bir tutku haline getirirken, neden ortak bir mekânda buluşulmasın diye düşünüldü. Yönetmenler bizlere düşlerini anlatmak isterken biz de birbirimizi bu düşlerde bulmayı umut ettik. Sinemanın büyüleyici ve kuşatıcı evreninde aslında perdeye bakarken, ötekine bakıp, onu anlamaya çalışırız. Yüzümüz perdeye dönükken, aslında birbirimize dönüktür. Hazır yüzümüzü birbirimize çevirmişken, bu durum bir festivale dönüştü. Ve dendi ki, “Olan bitene seyirci kalmayın, sinema seyircisi olun! “Birbirimizi daha iyi anladığımız, bol sinemalı günler dileğiyle.” 

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: CEVDET ÇETİN
Bu haber 98 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ