Bugun...
07-12-2017 13:36:00 Kategori: GENEL-YEREL

40 yaşından sonra tanıştığı bisikletinden ayrılamıyor

40 yaşından sonra tanıştığı bisikletinden ayrılamıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şanlıurfalı 80 yaşındaki Mol, 40 yaşından sonra tanıştığı ve büyük keyif aldığı bisikletinden vazgeçmiyor. "

ŞANLIURFA

Erbaş Mahallesi'nde yaşayan 13 çocuk ve 115 torun sahibi 80 yaşındaki Ali Mol, maddi imkansızlıklar nedeniyle çocukken binemediği bisikletine 40 yaşından sonra kavuştu.

İlerlemiş yaşına rağmen Mol, gün içerisinde isteği yerlere bisikletle ulaşıyor. Her gün kilometrelerce bisiklet kullanan Ali dede, çevre köylere ve kent merkezine de bisikletle giderek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Zaman zaman mahallesine en uzak ilçelerden Akçakale'ye de bisikletle giden Mol, buradaki yakınlarını ziyaret ediyor.

Ali Mol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 40 yaşından sonra bisiklet sürmeyi öğrendiğini söyledi. Üç farklı bisikleti bulunduğunu belirten Mol, şöyle konuştu:

"Çok eğlenceli ve heyecanlı bir alışkanlık. Her yere bisikletle gidiyorum. Otomobile binmeyi sevmiyorum. Bisiklete bindiğimde de kendimi daha mutlu hissediyorum. Evde 3 bisikletim var ve hepsini farklı yerlerde kullanıyorum. Birini tarlada, birini gezmek için, diğerini de uzak yerlere gitmek için kullanıyorum. Bisikletlerimin onarımını kendim yapıyorum. Sabah kalkar kalmaz bisiklete dolaşıyorum. Bazen de çocuklarım ve torunlarımla birlikte bisiklet sürüyoruz. Çocuklarım ve eşim bana destek oluyorlar. Daha önceleri kaza yaparım veya düşerim diye korkuyorlardı, zamanla alıştılar. Bisiklet sürmek çok eğlenceli." 

Bisikletle hacca gitmeyi istiyor

Eşiyle daha önce hac vazifesini yerine getirdiğini aktaran Mol, ilerlemiş yaşına rağmen bisikletle hacca gitmeyi çok istediğini dile getirdi.

Eşiyle mutlu bir hayatı olduğuna işaret eden Mol, "Eşim Vatha ile birkaç kez hacca gittik. Eşim ile çok iyi anlaşıyoruz. Onu seviyorum. İstiyorum ki bir daha hacca gidelim. Bir arkadaşım olursa onunla birlikte bisikletle hacca gitmeyi istiyorum. İnşallah bir arkadaş bulurum" dedi. 


Kaynak: AA
Editör: AA
Bu haber 124 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL-YEREL HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ