Bugun...
16-04-2018 10:59:00 Kategori: ÖZEL HABER

Esmaeilpour’un kişisel sergisi ‘From here to now’ Renart Gallery & Art Consultancy’de!

Esmaeilpour’un kişisel sergisi ‘From here to now’  Renart Gallery & Art Consultancy’de!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Esmaeilpour’un kişisel sergisi ‘From here to now’ Renart Gallery & Art Consultancy’de!"

İSTANBUL

RESSAM VE OYUNCU MEHRNOUSH ESMAEILPOUR, ÜÇ YIL ARADAN SONRA YENİ SERGİSİYLE SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR!  

Oyuncu kimliğiyle geniş bir kitleye ulaşan, asıl mesleği yüksek mimar ve ressam olan Mehrnoush Esmaeilpour, üç yıllık aranın ardından yeni kişisel sergisi ‘From Here to Now’ ile RenArt Gallery & Art Consultancy’ye konuk olacak. Esmaeilpour, at ve kadın figürünün naifliğini ve asaletini vurguladığı resimleriyle sanatseverleri etkileyecek. 

Asıl mesleği yüksek mimar ve ressam olan Mehrnoush Esmaeilpour, ‘From Here to Now’ adlı kişisel sergisiyle sanatseverlerle buluşacak. Birçok ülkede adaptasyonu yapılan ‘Son’ dizisinde çizdiği karakterle çok beğeni toplayan sanatçı, ‘Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam’, ‘Hayat Çizgisi Suriye’ ve ‘Babamın Günahları’ projeleriyle Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Yetenekli oyuncu, 12 Nisan’da RenArt Gallery & Art Consultancy’de açılışı gerçekleşecek sergideki resimlerine en büyük tutkusunu yansıtıyor. 

At genetiği ve eğitmenliği alanında eğitim alan Esmaeilpour, atların özgür, naif ve asil ruhunu resimlerinde işliyor. At figürünü, aynı ruha sahip olduğunu düşündüğü kadın figürleriyle buluşturan ünlü oyuncu ve ressam; resimlerinde işlediği temayı şu sözlerle özetliyor: “Kadersel olarak atların ve kadınların yaşadığımız coğrafyalarda heves ve aşk uğruna özgürlükleri kısıtlanıyor. Atların genetiğini ve ruhunu iyi biliyorum, çünkü bunun eğitimini aldım ve yıllarca at bindim. Ben onlara çok yakınım ve bağ kurabiliyorum.” 

Üç yıllık aranın ardından yeni sergisiyle sanatseverlerle buluşacak olan Esmaeilpour, atölyesinde boyalarıyla birlikte atlarının kokusunu da hissettiğini söylüyor. Ünlü ressam ve oyuncu atlara olan özlemini, geçmişteki anılarını tuvale yansıtarak çocukluk anılarına geri dönüyor. 

‘From Here to Now’ sergisi 12 Nisan-2 Haziran 2018 tarihleri arasında RenArt Gallery & Art Consultancy’de görülebilir.

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: ÇAĞNUR HATİPOĞLU
Bu haber 189 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ