Bugun...
13-06-2018 10:52:00 Kategori: GENEL-YEREL

Fatih Camii Avlusunda İftar Coşkusu

Fatih Camii Avlusunda İftar Coşkusu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Fatih Belediyesi tarafından Fatih Camii avlusunda düzenlenen iftarda binlerce vatandaş oruçlarını birlikte açtı"

Fatih Camii avlusundaki iftar binlerce vatandaşı aynı sofralarda buluşturdu.

On bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nın son günlerine girerken Fatih Belediyesi’nin düzenlediği iftar binlerce vatandaşı aynı sofralarda buluşturdu. Fatih Cami avlusundaki iftara Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin, BBP İstanbul İl Başkanı Müjdat Durak ile binlerce vatandaş aileleri ile birlikte katıldı. İftar programında Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Ezanın okunmasıyla kardeşlik sofralarında buluşan vatandaşlar hep birlikte dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

“Ramazan bizi birbirimize yakınlaştırır”

Ramazan Ayı’nın sonuna gelindiği bu günlerde Fatih Cami avlusunda bir araya gelen vatandaşların birlik ve beraberlik içinde oruçlarını açtıklarını dile getiren Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, “ Fatih’in maneviyatı yüksek, ecdadımız bu şehre çok önem vermiş, her karış torağını dantel işler gibi işlemiş. Dolayısıyla Fatih dini bir medeniyetin kimliğini taşıdığı için Ramazan ayı ile de örtüşen bir ruhaniyeti var. Ramazan bizi birbirimize yakınlaştırır, kardeşliğimizi tesis eder. Millet olma bilincimizi güçlendirir bu bakımdan çok önemlidir” dedi.

Başkan Hasan Suver, Türk milletinin sıradan bir millet olmadığına vurgu yaparak, bunu bütün dünyanın da kabul ettiğini, Türk ulusunun tarihe yön veren, medeniyetler kuran büyük bir millet olduğunu kaydetti. Türk milletinin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında sıradağlar gibi duruşuyla bütün hileli tuzakları bertaraf ederek tarihin çöplüğüne attığını belirten Suver, "Yeni bir düzene, yeni bir anlayışa, yeni bir yükselişe geçebilmek için 24 Haziran'ın sınırlarına geldik, dayandık. İstiklal Savaşı'nda sloganımız, 'Ya istiklal ya ölüm'dü. Şimdiki sloganımız, 'Ya yükseliş ya çöküş' olacaktır." diye konuştu.


Kaynak: BÜLTEN, BELEDİYE
Editör: Haber Bülten
Bu haber 153 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL-YEREL HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ