Bugun...
07-12-2017 12:52:00 Kategori: ÖZEL HABER

“Gelecek Benim Ben Geleceğim”

“Gelecek Benim Ben Geleceğim”
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Eğitim ve Uygulama Okulu, Sarıyer Belediyesi ekipleri tarafından yenilendi ve eğitime açıldı. Mutlulukları gözlerinden okunan özel çocuklar Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i sevgi gösterileriyle karşıladı."

İSTANBUL

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilmiş be bu günde tüm dünyanın özel çocuklarının sesleri olmak ve onlar için farkındalık yaratmak adına etkinlikler düzenlemektedir. Bizim ülkemizde de gerek yakınımız gerekse etrafımızda olan bu özel çocukları sadece bu günlerde hatırlamak değil her zaman sosyal yaşamın içinde yer almalarını sağlamalı ve diğer çocuklar gibi eğitim haklarını kullanmalarını sağlamakla yükümlüyüz. Gerek belediyeler gerekse sivil toplum kuruluşları be bir çok firma bu özel çocuklar için farkındalık yaratmak için çeşitli projeler başlattılar. 

Böylesine güzel ve manalı bir proje de Sarıyer Belediyesi tarafından özel çocuklar için düzenlendi.  

Sosyal belediyecilik öncülüğü ile  ilçe sınırları içindeki vatandaşının iyi hizmet ve tüm öğrencilerin iyi bir eğitim almaları için  örmek projelere imza atan Sarıyer Belediyesi, “Gelecek Benim Ben Geleceğim” projesi kapsamında Sarıyer’deki tüm okullara boya, badana, çevre düzenlemesi, eşya yardımı ve lojistik destek sağlayan Sarıyer Belediyesi özel çocukları da unutmadı. 1998 yılında hizmete giren,  67 orta ve ağır zihinsel engelli öğrencinin eğitim gördüğü Ali Büyükdicle Eğitim ve Uygulama Okulu’nun fiziki şartlarının yetersiz olduğunu gören Başkan Şükrü Genç, okulun sil baştan yenilenmesi için talimat verdi. Ekiplerin yoğun çalışmaları sonucunda atıl durumda olan bina 4 ayda baştan aşağı yenilendi. Okulun açılışına Başkan Genç’in yanı sıra; Şehit Ali Büyükdicle’nin annesi Keriman Büyükdicle, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile veliler katıldı.

Başkan Genç’e Teşekkür

Öğrenciler Başkan Genç’i ‘Artık Okulum Çok Güzel’, ‘Her Şey Sizinle Güzel’, ‘İyi ki Varsınız’, ‘Sizinle Özeliz’ pankartlarıyla karşıladı. Açılışta mikrofona davet edilen Berkecan Beşirli’nin konuşması katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Beşirli: “Şükrü Genç, size okul yapmaya geldim dedi. Sonra işte bu okulu yaptı. Güzel oldu değil mi? Ben çok beğendim, sizde beğendiniz mi? Şükrü Genç’e teşekkür ederiz. Hep okulumuza geliyor, daha çok gelsin” diye konuştu.

“Gelin sevgiyi bu çocuklardan öğrenelim”

Simay Karaca’nın ‘Okulum’ şiirini okumasının ardından mikrofona davet edilen Şükrü Genç şu şekilde konuştu; “Çok okul açtık ama en duygusalı burası. En kolay şey binaları yapmak. Yıllarca mesleğim gereği o kadar çok bina yaptım ki, buranın önemini Berkecan söyledi. ‘Şükrü Genç bir kere geldi, hep gelsin’ dedi. Hep gelmeliyiz buraya. Şu kapıdan içeri girdiğinizde inanılmaz bir sevgiyle karşılaşıyorsunuz. Onların bizden tek bir beklentileri var o da sevgi.  Gelin sevgiyi bu çocuklardan öğrenelim. Buraya her gelişte Ali Büyükdicle’nin sevgisiyle de karşılaşacağımızı bilelim. Onun göstermiş olduğu vatan sevgisi ve sonrasında ödediği bedeli unutmayalım.” Açılışta palyaçolarla birlikte dans edip, eğlenen çocuklar programın sonunda kendilerine verilen balonları hep birlikte gökyüzüne bırakarak mutluluğunu yaşadı.

Okulda neler yapıldı?

İki ek bina ile okulun mevcut kapasitesi artırılarak yemekhane, spor ve müzik sınıfının yanısıra yönetim odası yapıldı.  Baştan aşağı yönetmeliklere uygun şekilde yapılan okulda; alt yapı çalışması, bahçe düzenlemesi ve hobi bahçesi de yapılan yenilemeler arasında.

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: EMİNE KALYON
Bu haber 136 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ