Bugun...
12-07-2018 12:06:00 Kategori: GENEL-YEREL

İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencisi Mustafa Ndiaye, Türkiye’yi bisikletle dolaşarak Senegal ve Afrika’yı anlatacak

İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencisi Mustafa Ndiaye,  Türkiye’yi bisikletle dolaşarak Senegal ve Afrika’yı anlatacak
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencisi Mustafa Ndiaye,Türkiye’yi bisikletle dolaşarak Senegal ve Afrika’yı anlatacak"

SENEGALLİ MUSTAFA NDIAYE BİSİKLETLE TÜRKİYE TURUNA ÇIKTI

İstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Mustafa Ndiaye, bisikletle Türkiye turuna çıktı. Senegalli öğrenci 3 ay sürecek olan bisiklet turunda Senegal ve Afrika’yı anlatacak.

Senegalli Mustafa Ndiaye, bisikletle çıktığı Türkiye turunda Senegal ve Afrika’yı anlatacak. İstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde 3. sınıf öğrencisi olan Mustafa Ndiaye, 3 ay sürecek olan bisiklet turuna İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü’nden başlayarak, yola çıktı.

17 yaşında liseyi okumak için Türkiye’ye gelen Mustafa Ndiaye, Türkiye’nin bisiklet altyapısı düşünülerek inşa edilen tek kampüsü olan Dragos Kampüsü’nde bisiklet tutkusunun geliştiğini söyledi. Türkiye’de olduğu süre boyunca birçok şehri gezdiğini ve Türk insanlarını çok sevdiğini anlatan Ndiaye, “ Ancak bu görüşmelerimde Türk insanlarının Afrika’yı yeterince tanımadığını gördüm. Bu nedenle bisikletle bir Türkiye turuna çıkarak, Afrika’yı anlatmaya karar verdim” dedi.

Kartal’daki Dragos Kampüsü’nden yola çıkan Mustafa Ndiaye, Karadeniz, Doğu Anadolu, Akdeniz ve Ege Bölgeleri’ndeki belli illerden geçerek 3 ay içerisinde bir Türkiye turu yapmayı hedefliyor.


Kaynak: BÜLTEN
Editör: Haber Bülten
Bu haber 117 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL-YEREL HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ