Bugun...
13-02-2018 11:45:00 Kategori: ÖZEL HABER

MASFED AİLESİ BÜYÜYOR

MASFED AİLESİ BÜYÜYOR
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"MASFED AİLESİ BÜYÜYOR"

İSTANBUL

Derneğin faaliyete geçişi ve MASFED’e katılımı dolayasıyla İstanbul’da gerçekleşen toplantıya, ülke genelinde faaliyet gösteren MASFED üyesi dernekler ile MASFED üst yönetimi tam kadro katıldı. MASFED Başkanı Aydın Erkoç, Genel Sekreter Niyazi Berktaş, Başkan Yardımcıları Yalçın Baysan, Erdoğan Bayrak, Mahmut Ulucan, Zafer Uslu ve Sayman İsmet İnan ile bağlı derneklerin yönetici ve temsilcileri toplantıda hazır bulundu.

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel, 2. el otomotiv ticareti ile uğraşan meslek erbabının yaşadığı sıkıntılara işaret ederek, bu sorunların aşılmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Ertemel, “Derneğin kuruluş ve MASFED’e katılım toplantısına hoş geldiniz. Bizlerin İstanbul’da faaliyet gösteren otomotivciler olarak mesleğimizle ilgili sorun ve sıkıntılar hepinizin malumu. Maalesef biz 2. el otomotivcileri, yıllardır mesleğimizle ilgili birlik ve beraberliği sağlayamadık. Sektörümüzdeki birlik ve beraberliğin sağlanması, sorunların çözümü, mesleğimize katkı sağlayacak projelerin üretilmesi adına sektörümüzün sevilen, güvenilir temsilcileriyle birlikte İMAS’ı kurduk. Hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Hayrettin Ertemel, sektörün tüm talep ve isteklerinin ilgili platformlara taşınması, takip edilip çözüme kavuşturulması için MASFED ile güç birliği yapılmasının öneminin farkında olarak Federasyon’a katılım sağladıklarını ifade ederek, şunları söyledi: Beraber yapacağımız hayırlı çalışmalarla mesleğimize sahip çıkıp, mesleğin itibarını artırarak hak ettiği seviyeye yükselteceğiz. Sizlerden beklentimiz derneğimize sahip çıkarak üye olmanız, gücümüzün artmasına katkı sağlamanızdır. Eğer bizler mesleğimizi daha iyi şartlarda icra etmek istiyorsak, sorun ve isteklerimizin hızlı şekilde çözülmesini talep ediyorsak bu güç birliğini sağlamak zorundayız. Sizlerin de bildiği üzere ikinci el satış ile ilgili çıkacak olan yasa ve kanunlar hepimizi yakından ilgilendirmektedir. Derneğimizin hepimize tekrar hayırlı olmasını dilerim.”

MASFED Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç da konuşmasında, yeni derneğin kurulumundan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, “İstanbul Anadolu Yakasından sonra bu yapılanma ile çok daha güçleneceğiz dedi. MASFED olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile yaptıkları çalışmalar, mesleğe bir standart getirilmesi, kayıt dışılığın önlenmesi, KDV sorununun çözümü ile ilgili yapılan bürokratik çalışmalar hakkında bilgiler veren Erkoç, www.otonomi.com’un önemini vurguladı. Erkoç, ithal arabalarla ilgili daha önce yürütülen çalışma ve noterlerin hafta sonu açık olması konusunu yakından takip ettiklerini de aktardı.

MASFED, ülke genelinde 2. el araç ticareti ile uğraşan 60 bin dolayındaki ticaret erbabının üye olduğu çeşitli illerde kurulu 29 derneğin çatı kuruluşu… İMAS’ın da katılımıyla MASFED’e bağlı dernek sayısı 30’a ulaştı.


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: ÇAĞNUR HATİPOĞLU
Bu haber 182 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ