Bugun...
15-05-2018 12:15:00 Kategori: SİYASET

'Sorun biz Müslümanların bize yakışanı yapmıyor oluşumuzdadır'

'Sorun biz Müslümanların bize yakışanı yapmıyor oluşumuzdadır'
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İSİPAB Türk Grubu Başkanı Atalay, İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarına ilişkin "ABD ve İsrail kendilerine yakışanı yapıyorlar lakin sorun, biz Müslümanların bize yakışanı yapmıyor oluşumuzdadır" dedi. "

TBMM

İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği Filistin Komitesinin dün Tahran'da olağanüstü toplantı yaptığını aktardı.

19 İslam ülkesinden Parlamentolar Birliği başkanlarının katıldığı toplantıda, İ, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto eden Filistinlilere yönelik saldırılarına sert tepki gösterildiğini belirten Atalay, ABD'nin kararının ve saldırıların hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Kendisinin de toplantıda Türkiye adına konuşma gerçekleştirdiğini kaydeden Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"ABD'nin kararı ve bu saldırılar Ortadoğu'da cehennemi bir dönemin kapısını açmıştır. Zira dünya barışı ancakOrtadoğu'ya gelecek bir barışla mümkündür. Ortadoğu'ya gelecek barış ise ancak Filistin'in, başkenti Kudüsolan bağımsız bir devlet olarak kurtuluşu ile olacaktır. Kudüs bizim ve tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. ABD ve İsrail bugün kendilerine yakışanı yapıyorlar lakin kanaatim odur ki sorun, biz Müslümanların bize yakışanı yapmıyor oluşumuzdadır. Bu ve benzeri sorunlarımızın tek çözüm imkanı vardır ki o da Müslüman devletler arasında ittifak ve ittihat olup aramızdaki ihtilafları adalet, barış, kardeşlik ve güvenlik içinde çözmektir. Şayet tarihin bu evresinde etkin bir rol oynayacaksak bunu başarmak zorundayız."


Kaynak: AA
Editör: AA
Bu haber 138 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER SİYASET HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ