Bugun...
28-11-2017
AYŞEGÜL NEVİN KAPLAN

AYŞEGÜL NEVİN KAPLAN

Evlatlarımız ve biz

Hayat mı garip yoksa insanlar mı garip  şaşırdım kaldım. Ömrünü  adadığın kanından kan verdiğin  ona bir şey olursa dünyayı karşısına alabileceğin canından çok sevdiğin uyurken üşümesin diye üstününü örttüğün yemeyip yedirdiğin tüm ihtiyaçlarına gücün ve varlığınla okutup yetiştirdiğin   bizim güzel evlatlarımız sizlere neler oluyor. Zaman gelecek sizlerde anne baba olacaksınız ve bunları bilerek nasıl bu kadar duyarsız olabiliyorsunuz. ( bu yazım anne ve babasına kucak açanlar için değil). 
Bu gün bir teyze benden yardım etmemi istedi severek yardım ettim  . Bana başına gelenleri ve başından geçenleri anlattı. Çok üzüldüm hak etmediği şeylerin yanında pişmanlıkları da var. Teyzeyi gideceği yere, huzur evine kadar refakat ettim. Onu bıraktıktan sonra düşündüm  ve şimdi sizlere sesleniyorum siz evladınızı yaramazlık yapıyor çok konuşuyor altına işiyor v.s. diye bakım evine terk eder misiniz.  Tabi ki hayır. Peki yaşı bayağı ilerlemiş yardımınıza muhtaç annenizi veya kayın validelerinizi  nasıl böyle bir  yere bırakıp arayıp sormayan evlatlar oldunuz.
Sevgili okurlarım  yaşlı yardıma muhtaç bireylere biraz hoş görülü olalım ...
Unutmayalım ki bizlerde onlar gibi olacağız. Yaşlılık ikinci çocukluk gibidir . Lütfen hoş görülü ve biraz sabırlı olalım.

Bu makale 896 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ