Bugun...
06-06-2018
Fatma Duru

Fatma Duru

Bir alışveriş hikayesi

Goldmaster home.com.dan şikayetçiyim. 22 Nisanda iki adet blender seti aldım. Aldığım ürünleri iade etmek istedim. Ürün geldiği gibi, kargoyu iade ettim. Müşteri temsilcisini aradım. bugün 25 Mayıs. İade talebini hatırlattım. Kartıma 10 günden önce para yatırılmayacağını söyledi. Müşteri temsilcisi henüz ürün elimize ulaşalı beş gün oldu, daha bir hafta beklemeniz gerekiyor dedi. Kredi kartının ekstresi kesilecek ürünün parasını iade edin diyerek, özellikle rica ettim. Fakat telefondaki bayan müşteri bazlı sizin için sadece ödeme olmaz dedi. Ödemeler toplu oluyor, bugün değil de, cumartesi oluyor dedi, yarın yatar dedi, “Özellikle rica ediyorum kart ekstresi kesilmeden bugün yatırın” diyerek durumu belirtti. Ben sanki böyle bir şey dememişim ki, ilgisizliğin bu kadarı olur, “Henüz bir haftanız daha var şeklinde bir sözle, adeta benimle inatlaşırcasına, dedim. Lütfen yetkililerinize durumu bildirin, ödemeyi bekliyorum. 
Moral o biçim bende tabii ki, sanki müşteri kazanmak değil amaçda, kaybetmek. Bu tür konuşmalar kurumada zarardır, bence, o zaman 10 gün değil, 15 günde ödüyoruz deyin dedim. Bu ürün elimize üç günde ulaşıyorda, size iki haftadamı iadesi oluyor. Düşüncem odur ki, parayı iade etmemek için kılıf aranıyor.
İade ettiğim ürünü taksitli şekilde geri alacağım, daha önceki alışverişde karttan tek şekilde çekim olmuş, fakat bu tür bir davranış içinde bulunduğundan tereddüt oluştu. Demek ki, amaçları müşteri kazanmak değil. 
Çok şükür para iade edildi ama, müşteri memnuniyeti kapsamında değil, can sıkıcı bir şekilde.
Müşteriyi elde tutmak demek, davranış poltikalarını gözden geçirsinler, kurumsal olmak bunu gerektirir.

 

Bu makale 192 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ